Renata Dziadek jest autorką okładki oraz ornamentów inspirowanych sztuką ludową  do etnograficznej książki „Pełny bonclok".

Od 16 sierpnia do 13 września w jastrzębskiej galerii „Ciasnej” można zobaczyć wystawę „Księga gór”, autorstwa Renaty Dziadek.  Jest to malarska opowieść o fascynacji naturą. Artystka przedstawia wybrane obrazy tematycznie związane z krajobrazem górskim.

Obraz Renaty Dziadek z cyklu
Obraz Renaty Dziadek z cyklu "Góry". Fot. Anna Lerch-Wójcik

„Góry są obecne w moim malarstwie od dawna. Pierwsza "Złota góra" powstała w latach 90. i była odniesieniem do bieszczadzkiego krajobrazu. Od tego czasu powstało ponad 100 obrazów z tej serii. Część z nich znajduje się w zbiorach prywatnych w Polsce i za granicą - na Słowacji, w Szwajcarii, Niemczech i w Czechach”.

Okładka książki
Okładka książki "Pełny bonclok". Fot. Anna Lerch-Wójcik

Renata Dziadek jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku-Białej, w 1990 r. obroniła dyplom z malarstwa w pracowni prof. Norberta Witka na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Obecnie pracuje jako nauczyciel plastyki w Szkole Podstawowej nr 12 im. Jerzego Kukuczki w Jastrzębiu-Zdroju, od 1996 r. prowadzi warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży w MOK w Jastrzębiu-Zdroju. Na swoim koncie ma kilkanaście wystaw indywidualnych. Brała także udział w wielu wystawach zbiorowych.

Zapraszamy!!!