Jastrzębskie sołectwa będą miejscami niecodziennego wydarzenia kulturalnego. To właśnie do nich zawita trzecia edycja festiwalu Teatr na Ugorze.

11,12 i 13 czerwca 2019 r. na łąkach, trawnikach, chodnikach z dala od miejskiego zgiełku stworzona zostanie przestrzeń, która pozwoli na wspólne poznanie się, wymianę doświadczeń, budowanie więzi społecznych.

Jak informuje Fundacja Harmonicznego Chaosu „Teatr na Ugorze to zadanie nawiązujące do tradycji teatrów objazdowych. Tytułowy ugór jest tutaj rozumiany dosłownie, jako teren prezentacji w przestrzeniach do tego kompletnie nieprzystosowanych, ale także jako miejsce z utrudnionym dostępem do kultury”.

Ten objazdowy festiwal to spektakle i warsztaty teatralne, warsztaty muzyczne, animacje, koncerty i wspólna integracja przez sztukę w plenerowych przestrzeniach. Na tytułowym ugorze zawita także stoisko z książką „Pełny bonclok”. Wspierając całym sercem Teatr na Ugorze, zapraszamy do udziału w tym nietuzinkowym wydarzeniu. 

Pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia jest Fundacja Harmonicznego Chaosu. Projekt został dofinansowany przez Miasto Jastrzębie-Zdrój na działania w dziedzinie kultury na rok 2019.

Szczegóły imprezy na plakacie.

Plakat 3. edycji Teatru na Ugorze
Plakat 3. edycji Teatru na Ugorze